Samlade utskick från Införandeprojektet för Proceedo 9
Här samlar vi alla information som gått ut från projektet.
-
14 jan: Proceedo 9 (Winst) – ny version 21 jan (Grupp 4)
Måndagen den 21 januari kommer du få tillgång till en ny version av Proceedo (tidigare kallat Winst). I version 9 kommer du kunna göra beställningar, attestera order, leveranskvittera och se tidigare beställningar.
-
14 jan: Proceedo 9 (Winst) - inköpsfliken införs 21 jan (Grupp 1 & 2)
Måndagen den 21 januari kommer du få tillgång till inköpsfliken i den nya versionen av Proceedo (9:an) för att kunna göra beställningar, attestera order, leveranskvittera och se tidigare beställningar.
-
27 nov: Winst – snart får du Proceedo 9 (Grupp 2)
Måndagen den 3 december kommer du att få tillgång till Proceedo 9. Systemet är i stort sett detsamma som tidigare men gränssnittet har blivit tydligare och smidigare.
-
15 nov: Winst – snart får du Proceedo 9 (Grupp 1)
Måndagen den 19 november kommer du att få tillgång till Proceedo 9. Systemet är i stort sett detsamma som tidigare men gränssnittet har blivit tydligare och smidigare.
-
12 nov: INFORMATION TILL LOKALA VERKSAMHETSSTÖD ANGÅENDE PROCEEDO 9 (WINST)
Hej! Vi kommer under kvartal 1 2019 gå över till Proceedo 9 (Äntligen!) med start redan nu. Systemet är i stort sett detsamma som tidigare men gränssnittet har blivit tydligare och smidigare. Just nu utformas en införandeplan för stadens förvaltningar och bolag och mer information kommer att skickas ut till respektive organisation när det blir aktuellt för er.
Gå till sida:
- 1