Kontakta Kompetenscentrum om våld i nära relationer och hedersrelaterat våld

På den här sidan finns kontaktuppgifter till medarbetarna vid Göteborgs Stads kompetenscentrum om våld i nära relationer och hedersrelaterat våld.

Våld i nära relationer

För frågor om samordning och konsultation

Johanna Linnaro, utvecklingsledare
telefon: 031-365 72 85 mobil: 0766-97 02 62
e-post: johanna.linnaro@socialcentrum.goteborg.se

Tjänstledig Veronica Liliedahl, utvecklingsledare och samordnare VINR

För frågor om utbildningar

Jenny Vikman, utvecklingsledare
telefon: 031-367 91 31 mobil: 0727-41 46 65
e-post: jenny.vikman@socialcentrum.goteborg.se

Maria Söndergaard, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och nätverk
telefon: 031-367 92 96 mobil: 0702-397 970
e-post: maria.sondergaard@socialcentrum.goteborg.se

Hedersrelaterat våld

För frågor om samordning och konsultation

Katarina Idegård, utvecklingsledare och samordnare HRV och VINR
telefon: 031-367 91 36 mobil: 072-5512914
e-post: katarina.idegard@socialcentrum.goteborg.se

För frågor om utbildning

Birgitta Alehed Bjelkenäs, utvecklingsledare
telefon: 031-367 98 79 mobil: 072- 856 55 52
e-post: birgitta.bjelkenas@socialcentrum.goteborg.se

Soleyman Ghasemiani, utvecklingsledare
telefon: 031-367 98 69 mobil: 072-856 55 37
e-post: soleyman.ghasemiani@socialcentrum.goteborg.se

För frågor om samordning Resursteam heder

Linda Hansson, utvecklingsledare och samordnare
telefon: 031-367 91 51 mobil: 0704-20 45 86
e-post: linda.hansson@socialcentrum.goteborg.se

Övriga kontaktuppgifter 

Funktionsbrevlåda
dialoga@socialcentrum.goteborg.se

Gerda Cedergren Kilander, kommunikatör
telefon: 031-367 92 95 mobil: 072-21 66 816
e-post: gerda.cedergren@socialcentrum.goteborg.se

Maj Bjurving, enhetschef
telefon: 031-367 90 84
e-post: maj.bjurving@socialcentrum.goteborg.se

Marita Johansson, administratör
telefon: 031-367 98 65 mobil: 0703-12 02 63
e-post: marita.solveig.johansson@socialcentrum.goteborg.se

Hitta till Kompetenscentrum om våld i nära relationer och hedersrelaterat våld

Besöksadress är Gårdavägen 1, Göteborg.

Inne i huset är det skyltat med "Dialoga" och pilhänvisning. När du kommer in genom huvudentrén går du till höger in i en korridor. Ta sedan vänster in genom en glasdörr. Vårt kontor ligger en trappa upp till vänster. Ring på klockan. Vi tar endast emot avtalade besök.

Är du i behov av att använda hiss, var vänlig och ta kontakt med någon av våra medarbetare i förväg. 

Välkommen!

Postadress

Socialförvaltningen Centrum
Dialoga - kompetenscentrum om våld i nära relationer och hedersrelaterat våld
Box 5293
402 25 Göteborg

Ansvarig för temasidan Våld i nära relationer och hedersrelaterat våld

Innehållsansvarig: maj.bjurving@socialcentrum.goteborg.se

Publiceringsansvarig: gerda.cedergren@socialcentrum.goteborg.se

Ansvarig förvaltning: Socialförvaltningen Centrum